Cursos prematrimoniais

Calendario provisional dos Encontros Prematrimoniais.

As parellas que esteades pensando en casar en breve e teñades, ou non, posta data de voda, podedes poñervos en contacto con esta Delegación de Pastoral Familiar ( pfamiliar@archicompostela.org ) para realizar a inscripción nos Encontros Prematrimoniais que organiza a fin de preparar axeitadamente o sacramento do matrimonio. Pregámosvos que nos indiquedes os vosos nomes, as parroquias das que sodes, un contacto (teléfono ou correo electrónico) e a data da voda. De non haber un Encontro programado buscaremos un matrimonio de axentes da pastoral familiar para manter con vos as xuntanzas esixidas, contando sempre coa vosa realidade laboral e familiar. Iremos completando con máis parroquias a medida que se vaian completando os equipos

VICARÍA CORUÑA

(Nieves Figueroa Aldariz e Jorge Pérez García)
  • Xaneiro 2022: – CARBALLO – San Juan (29, de 10:00 a 21:00) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(19, de 10:00 a 18:00) e (20, de 11:00 a 13:30)]
  • Febreiro 2022: – A CORUÑA – Sta. Lucía (14,15,16,21,22,23 , de 20:30 a 22:00) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(19, de 10:00 a 18:00) e (20, de 11:00 a 13:30)]
  • Marzo 2022: – A CORUÑA – Sta. Lucía (14,15,16,21,22,23 , de 20:30 a 22:00) – A CORUÑA – Sta. Mª e Santiago (1,2,3,8,9,10, de 21:00 a 22:30) – BETANZOS – R/ Tomás Dapena 4 (14,15,16,17,18 de 20:30 a 22:00) – O BURGO – Santiago (6,13,20, de 10:15 a 13:30) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(19, de 10:00 a 18:00) e (20, de 11:00 a 13:30)]
  • Abril 2022: – CARBALLO – San Juan (30, de 10:00 a 21:00) – PONTEDEUME – Santiago (24 Abril e 1, 8 Maio, de 11:00 a 14:00)
  • Maio 2022: – A CORUÑA – Sta. Mª y Santiago (3,4,5,10,11,12, de 21:00 a 22:30) – A CORUÑA – Sta. Lucía (2,3,4,9,10,11, de 20:30 a 22:00) – A CORUÑA – Sta. Lucía (14,21,28, de 10:15 a 13:30) – BETANZOS – R/ Tomás Dapena 4 (9,10,11,12,13 de 20:30 a 22:00) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(21, de 10:00 a 18:00) y (22, de 11:00 a 13:30)]
  • Xuño 2022: – A CORUÑA – Sta. Lucía (13,14,15,20,21,22, de 20:30 a 22:00) – A CORUÑA – Sta. Lucía (11,18,25, de 10:15 a 13:30) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(18, de 10:00 a 18:00) e (19, de 11:00 a 13:30)]
  • Setembro 2022: – A CORUÑA – Sta. Lucía (19,20,21,26,27,28, de 20:30 a 22:00) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(17, de 10:00 a 18:00) e (18, de 11:00 a 13:30)]
  • Outubro 2022: – A CORUÑA – Sta. Lucía (1,8,15, de 10:15 a 13:30) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(15, de 10:00 a 18:00) e (16, de 11:00 a 13:30)]
  • Novembro 2022: – A CORUÑA – Sta. Lucía (14,15,16,21,22,23, de 20:30 a 22:00) – OLEIROS – Sta.Eulalia [(19, de 10:00 a 18:00) e (20, de 11:00 a 13:30)]

VICARÍA PONTEVEDRA

(Saly Lede Paz e Antonio López Tercero)
  • Febreiro 2022: – PONTEVEDRA – Parroquia San Bartolomeu (7 ao 11) – organiza parroquia Virxe do Camiño
  • Marzo 2022: – PONTEVEDRA – Parroquia Santa María a Maior (Dom. 6, sáb. 12 e domingo 13, de 17:30 a 21:00)
  • Abril 2022: – PONTEVEDRA – Parroquia San Bartolomeu (4 ao 8) – organiza parroquia de San Bartolomeu
  • Maio 2022: – PONTEVEDRA – Parroquia Santa María a Maior (2 ao 6, de 20:30 a 22:30)
  • Xuño 2022: – POIO – Parroquia San Bartolomeu (6 ao 10) – organiza parroquia Divino Salvador de Poio
  • Setembro 2022: – PONTEVEDRA – Parroquia San Bartolomeu (5 ao 9) – organiza parroquia de San Xosé
  • Novembro 2022: – PONTEVEDRA – Parroquia San Bartolomeu (7 ao 11, de 20:15 a 21:30) – organiza parroquia do Bo Pastor

VICARÍA SANTIAGO

(Patricia Quintana Wareham e José Francisco González Saraiba)
  • Marzo 2022: – PADRÓN – Parroquia de Santiago Apóstol (5, 12 e 26 a partir de 20:30h.)
  • Abril 2022: – AMES – Parroquia San José, Milladoiro (4 ao 8)
  • Maio – Xuño 2022: – SANTIAGO – Parroquia Carmen de Abaixo/San Fructuoso, (30 de maio ao 3 de xuño)
  • Outubro 2022: – PADRÓN – Parroquia de Santiago Apóstol (8, 15 e 22 a partir de 20:30h.)

© 2021 - Archidiócese de Santiago de Compostela